Soczi 2014: złota sobota Polaków w Soczi - Bródka i Stoch mistrzami [8. DZIEŃ IGRZYSK]

Paweł Słójkowski 15.02.2014
Kamil Stoch  cieszy się po zwycięstwie w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni w Soczi
Kamil Stoch cieszy się po zwycięstwie w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni w Soczi, foto: PAP/EPA/ROLAND SCHLAGER

Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów. Kolejne złoto zdobył również Kamil Stoch na dużej skoczni w Soczi.

09:40 - Narciarstwo alpejskie : zdobywczynią złotego medalu w supergigancie możemy oficjalnie ogłosić Annę Fenninger. Srebro wędruje do Riesch, a brąz do Nicole Hosp. Austriacko-niemieckie podium. Polki, Karolina Chrapek i Maryna Gąsienica-Daniel, nie ukończyły zjazdu tak jak 19 innych spośród 50 zawodniczek, które wystartowały. Na podium nie stanęła żadna z alpejek, które w tej konkurencji zdobyły olimpijskie medale w Vancouver

09:20 - Narciarstwo alpejskie : Karolina Chrapek dołącza do zawodniczek, które wypadły z toru. Jest ich już 18

Karolina Chrapek na trasie:

Autor:
Autor: PAP/EPA/ANTONIO BAT

09:15 - Hokej : trwa mecz ćwierćfinałowy pań, w którym Finlandia gra ze Szwecją, W rywalizacji panów Słoweńcy grają ze Słowakami

09:10 - Narciarstwo alpejskie : zawodniczki wciąż mają problemy z trasą supergiganta. Na 30 startujących pan 13 nie dało rady ukończyć rywalizacji. Występ Polek wciąż przed nami, na tę chwilę prowadzi Austriaczka Anna Fenninger, druga jest Niemka Maria Riesch, a na trzeciej pozycji ulokowała się kolejna z Austriaczek Nicole Hosp

Tak wyglądała na mecie dotychczasowa liderka:

Autor:
Autor: PAP/EPA/HANS KLAUS TECHT

08:50 - Curling : zakończyły się poranne spotkania pań. Kanada pokonała Japonię 8:6, zawiodły Szwedki, które przegrały 6:7 z Chinkami. Wielka Brytania wygrała z Koreą 10:8.

08:25 - Narciarstwo alpejskie : na jedenaście zawodniczek, które start mają za sobą, tylko trzy dojechały do mety. Trasa jest nieziemsko trudna

Najlepsza jak dotąd Szwajcarka Fabienne Suter. Tak wyglądał jej zjazd:

Autor:
Autor: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

08:10 - Narciarstwo alpejskie : rozpoczął się supergigant kobiet, zobaczymy w nim dwie Polki - Karolinę Chrapek i Marynę Gąsienicę-Daniel

07:45 - Curling : trwają mecze curlingu kobiet. Chinki grają ze Szwedkami i prowadzą 5:4, Kanadyjki wygrywają z Japonkami 6:5, a Brytyjki z Koreankami 7:4

07:30 - Zaczynamy relację na żywo. Dzisiejszy dzień może być najlepszym dotychczasowym dniem igrzysk dla polskich kibiców. Nasi reprezentanci będą walczyć o medalowe podium w łyżwiarstwie szybkim (Zbigniew Bródka), biegach narciarskich (Justyna Kowalczyk i pozostałe Polki ze sztafety 4x5 kilometrów) i skoczkowie narciarscy z rewelacyjnym Kamilem Stochem na czele

Łyżwiarstwo szybkie

- 14.30 1500 m, M (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański)
Skeleton

- 15.45 3./4. ślizg, M
Skoki narciarskie

- 18.30 duża skocznia, M (Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła)

2014-02-17 06:27
    Jesteśmy złotym Teamem na tych mistrzostwach i niech tak będzie. Cóż można powiedzieć wspaniałe zwycięstwa, a zwycięstwo Zbyszka Bródki to kosmos!. Polski panczen nie mający gdzie trenować w stosunku do innych sportowców (brak krytego toru łyżwiarstwa szybkiego) zdobywa mistrzostwo Olimpijskie, łamiąc obecną hegemonie holenderską.To dla mnie Mega wyczyn i ewenement światowy!.
  2. Gość (Poszkodowany)
    2014-02-16 07:31
    Szkoda, ze Polskie Radio tak chetnie sluchane zagranica potraktowalo w ten sposob rodakow mieszkajacych daleko, tym bardziej, ze kraje naszego zamieszkania pokazuja tylko " swoich" a o sukcesach Polakow milcza. Szkoda, naprawde szkoda. Czy jestesmy gorsi? Musze przyznac, ze nieprzyjemne to uczucie.
  3. Gość (mw)
    2014-02-16 02:03
    Niudostępnianie plików dzwiękowych prze polskie radio dla słuchaczy spoza Polski jast skandalicznym pomysłem polskiego radia
  4. Gość (MP)
    2014-02-15 20:52
    BRAWO KAMIL
  5. Gość (daria)
    2014-02-15 19:19
    Gratuluje panu Bródce złotego medalu to piękne że polscy sportowcy w zimowych specjalizacjach tworzą zapis i pamięć w obcym kraju